GV-Center V2 jest jednym z głównych elementów pakietu centralnej stacji monitorowania GV-CMS. Jest to oprogramowanie do błyskawicznego (tekstowego i wizualnego) informowania operatorów o zdarzeniach, które mają miejsce w sieci urządzeń IP do monitoringu wizyjnego.
Najważniejsze cechy centralnej stacji monitorowania GV-Center V2:
odbieranie zdarzeń alarmowych z kamer IP, wideoserwerów i rejestratorów: utrata sygnału z kamery, detekcja ruchu, odłączenie urządzenia we/wy, sygnał z urządzenia we/wy (przycisk paniki), sabotaż kamery, utrata połączenia sieciowego, podłączenie/rozłączenie wideoserwera/rejestratora, wykrycie intruza, zniknięcie pilnowanego obiektu, pojawienie się nieznanego obiektu, zapełnienie dysku, itp.
automatyczne wyświetlanie podglądu na żywo z kamery, która wygenerowała alarm
automatyczne pobieranie nagrania alarmowego z kilkusekundową sekwencją przedalarmową i poalarmową
automatyczne powiadamianie operatorów dźwiękiem, wiadomościami e-mail, SMS w zależności od typu zdarzenia alarmowego
sterowanie kamerami PTZ (również za pomocą GV-Keyboard i GV-Joystick)
dwukierunkowa komunikacja dźwiękowa z punktem kamerowym
obsługa 800 kamer lub 500 rejestratorów / wideoserwerów / kamer IP
obsługa kamer megapikselowych
obsługa kompresji H.265 i H.264 (bardzo niskie wykorzystanie pasma sieciowego)
obsługa ekranów wysokiej rozdzielczości (w tym Full HD 1920x1080)
obsługa 2 monitorów (1: podgląd obrazów z kamer, 2: lista zdarzeń i odtwarzacz nagrań)
obsługa macierzy iSCSI
wyszukiwanie i filtrowanie zdarzeń (także nagrań) na podstawie typów, wartości parametrów i słów kluczowych, oznaczanie istotnych zdarzeń flagami
lista zdarzeń w formacie Microsoft Access (*.mdb) z nagraniami w formacie AVI, umożliwiające łatwą integrację z zewnętrznymi systemami
praca w trybie fail-over (stacje zapasowe zapewniają odporność na awarie)
GV-Control Center jest jednym z głównych elementów pakietu centralnej stacji monitorowania GV-CMS. Jest to oprogramowanie do zaawansowanego sieciowego monitoringu wizyjnego.
Najważniejsze cechy GV-Control Center:
matryce wizyjne, umożliwiające stały podgląd i odtwarzanie nagrań z grup kamer (do 96 kamer na monitor), które można nadzorować jednocześnie bez względu na ich fizyczną lokalizację, typ rejestratora i wydajność łącza
obsługa nieograniczonej licencyjnie liczby rejestratorów, wideoserwerów i kamer IP
możliwość rozbudowania stanowiska operatorskiego do 36 monitorów (tzw. ściana TV, max 3840 kamer) wysokiej rozdzielczości (w tym Full HD 1920x1080)
obsługa kamer megapikselowych
obsługa kompresji H.265 i H.264 (bardzo niskie wykorzystanie pasma sieciowego) na procesorach wielordzeniowych
obsługa 8 zestawów manipulatorów GV-Keyboard i GV-Joystick (w dwóch trybach: jeden zestaw steruje jedną matrycą lub każdy z zestawów może sterować każdą z matryc)
pełne zdalne sterowanie i utrzymanie kontroli nad rejestratorami w sieci (tzw. zdalny pulpit, który w porównaniu do rozwiązań VNC, Microsoft Remote Desktop, Remote Administrator, TeamViewer itp, charakteryzuje się bardzo niskim wykorzystaniem pasma sieciowego przy transmisji obrazu wideo)
monitor alarmowy VMD (Video Motion Detection) - sygnały dźwiękowe i automatyczne wyświetlanie podglądu na żywo z kamer, które wygenerowały alarm
mapy synoptyczne (E-Mapa)
sterowanie kamerami PTZ (również za pomocą GV-Keyboard i GV-Joystick)
łączenie różnych ujęć: Picture-In-Picture (PiP) oraz Picture-and-Picture (P&P)
dwukierunkowa komunikacja audio z punktami kamerowymi
automatyczna kontrola wykorzystania pasma sieciowego (dostosowywanie rozmiaru pobieranych strumieni IP do wielkości okien)
GV-Dispatch Server jest dodatkowym elementem pakietu centralnej stacji monitorowania GV-CMS. Jest to oprogramowanie do inteligentnego zapobiegania przeciążeniom na stacjach monitorowania GV-Center V2 w bardzo dużych sieciowych systemach monitoringu wizyjnego.
Zasada działania GV-Dispatch Server polega na pośrednictwie w komunikacji między rejestratorami GV, a stacji monitorowania GV-Center V2. Jeśli stacja monitorowania GV-Center V2 jest zbyt mocno obciążona połączeniami z rejestratorów GV, Dispatch Server wysyła następne alarmy do kolejnych, mniej obciążonych stacji monitorowania GV-Center V2. Selekcja stacji monitorowania odbywa się na zasadzie najmniejszej bieżącej liczby połączeń lub na zasadzie przynależności do określonych grup.
Najważniejsze cechy GV-Dispatch Server:
obsługa 50 stacji monitorowania GV-Center V2, z których każda obsługuje 500 rejestratorów
Oprogramowanie GV-Edge Recording Manager (GV-ERM) umożliwia zdalny podgląd na żywo i odtwarzanie nagrań z kamer IP, wideoserwerów IP, rejestratorów i serwerów rejestrujących bazujących na oprogramowaniu firmy GeoVision.
Umożliwia także zarządzanie nagrywaniem wideo na kartach pamięci (SD/SDHC/SDXC) i dyskach sieciowych (NAS) podłączonych do kamer IP, oraz dyskach podłączonych do wideoserwerów (VS), rejestratorów sieciowych (NVR/VMS) i serwerów rejestrujących (RS). Wszelkie operacje na urządzeniach zdalnych przeprowadzane są w tym oprogramowaniu z użyciem nazwy użytkownika, hasła i zgodnie z poziomem uprawnień przypisanym temu użytkownikowi lokalnie na urządzeniu lub zdalnie na serwerze uwierzytelniania.
Najważniejsze cechy oprogramowania GV-ERM:
wyświetlanie 32 kamer w trybie dwustrumieniowym na maksymalnie jednym monitorze (64 kamer w płatnej wersji dla systemu Windows)
obsługa nieograniczonej licencyjnie liczby rejestratorów, wideoserwerów i kamer IP produkcji firmy GeoVision
matryca wizyjna umożliwiająca stały podgląd grup kamer, które można nadzorować jednocześnie bez względu na ich fizyczną lokalizację, wydajność łącza i typ rejestratora, wideoserwera, czy kamery IP
swobodne definiowanie podziału ekranu (tylko w wersji dla systemu Windows, a w wersji dla systemu Mac OS X domyślne podziały ekranu: 1, 4, 9, 16, 36, a w przyszłości 64)
funkcja "przeciągnij i upuść" w podglądzie obrazów z kamer na żywo
prostowanie obrazu z kamer hemisferycznych (fisheye)
widoki Picture In Picture - PIP oraz Picture And Picture - PAP (tylko w wersji dla systemu Windows)
automatyczna kontrola wykorzystania pasma sieciowego (dostosowywanie rozmiaru pobieranych strumieni IP do wielkości okien)
odtwarzanie zdalnych nagrań w oknie typu pop-up (w przyszłych wersjach również w trybie linii czasu)
Oprogramowanie GV-Eye umożliwia zdalne zarządzanie, podgląd i odtwarzanie nagrań z kamer IP i urządzeń rejestrujących z serii GV i PV, na urządzeniach mobilnych, takich jak np. telefony typu smartphone, phablety, tablety firmy Apple (iPhone / iPod / iPad) lub innych producentów, bazujące na systemie Android.
Oprogramowanie GV-Eye obsługuje się niezwykle łatwo i szybko, dzięki wszelkim udogodnieniom znanym z nowoczesnych interfejsów, m.in. dotykanie, przeciąganie i upuszczanie, rozciąganie, przesuwanie, szczypanie (pinch-to-zoom). Dzięki połączeniom dwustrumieniowym z kamerami IP i rejestratorami, oprogramowanie umożliwia nadzór wizyjny nawet poprzez wolne łącza internetowe. W urządzeniach przenośnych wyższej klasy zawierających specjalizowane układy graficzne (GPU) oprogramowanie wyświetla w sposób płynny obrazy bardzo wysokiej rozdzielczości, a nawet umożliwia przekształcanie obrazu z kamer hemisferycznych (dookólnych) na widok przyjazny dla oka użytkownika, m.in. quad, panorama, wirtualny PTZ.
Najważniejsze cechy oprogramowania GV-EYE:
wyświetlanie 36 kamer z różnych lokalizacji, w trybie dwustrumieniowym, na 6 ekranach przesuwanych dotykowo
obsługa nieograniczonej licencyjnie liczby rejestratorów, wideoserwerów i kamer IP produkcji firmy GeoVision
podgląd kamer megapikselowych z zoomem cyfrowym w trybie Picture In Picture - PIP
prostowanie obrazu z kamer hemisferycznych (fisheye) - opcja odpłatna - 9 zł, m.in. widoki typu quad, 360 stopni, 180 stopni, oraz "rozglądanie się" wokół (wirtualny PTZ)
wyświetlanie obrazów bardzo wysokiej rozdzielczości bazujące na układach graficznych GPU wbudowanych w urządzeniach Android 4.1 lub nowszych
sterowanie kamerami PTZ
sterowanie urządzeniami we/wy
jednokierunkowa komunikacja audio (odtwarzanie na żywo dźwięku z kamer IP)
Oprogramowanie GV-GIS (Geographic Information System) jest nowoczesnym systemem centralnego monitorowania mobilnych wideoserwerów z serii GV-Video Server. Stałe połączenie tego oprogramowania z Internetem umożliwia aktualizowanie map przy pomocy bezpłatnej usługi Google Maps. Wideoserwer określa swoją pozycję za pomocą odbiornika GV-GPS, a następnie przekazuje ją do centrali za pomocą bezprzewodowego łącza internetowego w technologii GPRS/EDGE/UMTS. W ten sam sposób przekazywany jest obraz z kamer podłączonych do rejestratora.
GV-NVR to opracowane przez firmę GeoVision zaawansowane oprogramowanie do nadzoru wizyjnego kamer sieciowych. Umożliwia ono stworzenie w łatwy sposób profesjonalnego 32-kamerowego rejestratora sieciowego na bazie komputera z systemem operacyjnym Windows.
Najważniejsze funkcje systemu:
Jakość obrazu
obsługa wielu modeli kamer sieciowych (zobacz listę)
obsługa kamer analogowych np. PAL, HD-TVI (TurboHD), AHD poprzez enkodery IP
obsługa 8 matryc wizyjnych o różnych podziałach ekranu, z podglądem w trybie stałym i w trybie detekcji ruchu, na monitorach wysokiej rozdzielczości (w tym Full HD 1920x1080)
łączenie różnych ujęć: Picture-In-Picture (PiP) oraz Picture-and-Picture (P&P)
automatyczna korekcja obrazów z kamer dookólnych/hemisferycznych, oraz kamer z obiektywami fisheye (np. ImmerVision IMV1 Panomorph), obiektywami pinhole i innymi szerokokątnymi
obsługa widoku panoramicznego uzyskiwanego poprzez łączenie obrazów kilku kamer
ustawianie czułości detekcji ruchu w zależności od pory dnia/nocy
możliwość zdalnego sterowania rejestratorem przez sieć IP (tzw. zdalny pulpit)
możliwość użycia pilota
obsługa 8 zestawów specjalizowanych manipulatorów GV-Keyboard i GV-Joystick (w dwóch trybach: jeden zestaw steruje jedną matrycą lub każdy z zestawów może sterować każdą z matryc)
szybkie zapisywanie i odtwarzanie konfiguracji, również na innym rejestratorze
GV-Recording Server to opracowane przez firmę GeoVision zaawansowane oprogramowanie do rejestrowania obrazu wideo z kamer sieciowych. Umożliwia ono stworzenie profesjonalnego 128-kamerowego rejestratora sieciowego na bazie komputera z systemem operacyjnym Windows.
Najważniejsze funkcje:
obsługa wielu modeli kamer sieciowych (zobacz listę)
możliwość zwielakratniania strumieni wideo IP do 300 połączeń (tzw. bramka wideo)
możliwość zdalnego sterowania rejestratorem przez sieć IP
szybkie zapisywanie i odtwarzanie konfiguracji, również na innym rejestratorze
archiwizacja nagrań przez sieć IP w trybie ciągłym, detekcji ruchu (tylko dla kamer z serii GV i PV), sygnałów we/wy lub zgodnie z harmonogramem na dowolne dyski lokalne i sieciowe oznaczone literami przez system Windows
archiwizacja danych w popularnych formatach graficznych (AVI, JPG, itd) i w plikach wykonywalnych (EXE), możliwych do odtworzenia na dowolnym PC
obsługa macierzy iSCSI do zapisu nagrań
możliwość przydzielenia niezależnego miejsca na archiwum nagrań dla wybranej kamery lub grupy kamer
możliwość zablokowania wybranych zarejestrowanych zdarzeń przed automatycznym nadpisaniem w razie zapełnienia dysków
otwarta architektura umożliwiająca integrację programistyczną z innymi systemami (np. fiskalne, wagowe, drogowe), m.in. dostępność pakietu SDK do celów programistycznych
powiadamianie na e-mail
dwukierunkowa komunikacja audio
mapy synoptyczne (elektroniczna E-Mapa)
podgląd i odtwarzanie nagrań przez sieć IP dowolną przeglądarką WWW lub dołączonymi aplikacjami dedykowanymi MultiView i Remote Viewlog
GV-Vital Sign Monitor (GV-VSM) jest dodatkowym elementem pakietu centralnej stacji monitorowania GV-CMS. Podstawowy element tego pakietu - GV-Center V2, służy do monitorowania wizyjnego, powiadamiania o zdarzeniach alarmowych wykrytych na obrazach z kamer. Natomiast GV-VSM służy do monitorowania technicznych aspektów działania rejestratorów w sieci. O wystąpieniu problemów technicznych system powiadamia operatorów w centrali, jak również pracowników lokalnych, komunikatem dźwiękowym, przekaźnikiem, wiadomością e-mail lub SMS. W porównaniu do monitoringu wizyjnego GV-Center V2, monitorowanie tekstowe GV-VSM w większości przypadków pozwala na minimalne wykorzystanie pasma sieciowego.
Typowym celem wdrożenia aplikacji GV-VSM jest obniżenie kosztów obsługi serwisowej i umożliwienie szybkich reakcji działu technicznego (działu IT) na problemy zaistniałe w sieci rejestratorów.
Najważniejsze cechy GV-VSM:
monitorowanie stanu działania 1000 rejestratorów GV
grupowanie rejestratorów
serwer synchronizacji czasu
raportowanie stanu użycia przestrzeni dyskowej i czasu przechowywania nagrań na rejestratorach
wykrywanie wielu typów zdarzeń alarmowych
rozłączanie i podłączanie rejestratorów
logowanie i wylogowywanie użytkowników
detekcja ruchu
sygnały z urządzeń wejścia/wyjścia
pojawienie się nieznanego obiektu
kradzież obiektu
zapełnienie dysku
wysyłanie powiadomień przez e-mail i SMS
automatyczne ponawianie połączeń po awarii sieci
obsługa ekranów wysokiej rozdzielczości (w tym Full HD 1920x1080)
obsługa macierzy iSCSI
wyszukiwanie i filtrowanie zdarzeń (także nagrań) na podstawie typów, wartości parametrów i słów kluczowych, oznaczanie istotnych zdarzeń flagami
GV-VMS to opracowane przez firmę GeoVision zaawansowane oprogramowanie do nadzoru wizyjnego kamer sieciowych. Umożliwia ono stworzenie w łatwy sposób profesjonalnego rejestratora sieciowego 32-kamerowego (wersja bezpłatna VMS) lub 64-kamerowego (wersja płatna VMSPRO) na bazie urządzenia z systemem operacyjnym Windows.
Uwaga: do bezpłatnej 32-kamerowej wersji oprogramowania GV-VMS można podłączyć nie tylko kamery firmy GeoVision, ale również - przez okres 2 miesięcy od uruchomienia oprogramowania - 16 kamer IP innych producentów.
Najważniejsze funkcje systemu:
Jakość obrazu
obsługa kamer sieciowych w kompresji H.265 i ultrawysokiej rozdzielczości
obsługa kamer analogowych np. PAL, HD-TVI (TurboHD), AHD poprzez enkodery IP
obsługa do 12 monitorów UltraHD, na których można wyświetlać dowolnie dostosowane układy kamer i błyskawicznie przełączać z listy m.in. metodą "przeciągnij i upuść"
obsługa na każdym z monitorów dowolnego układu okien (max 10x10) zawierającego mapy elektroniczne i matryce obrazów wideo w różnych trybach: stałym, alarmowym, spotowym i sekwencyjnym lub powiększone fragmenty obrazów z kamer ultrawysokiej rozdzielczości, w tym również kamer dookólnych z cyfrowym obracaniem ePTZ
automatyczna korekcja obrazów z kamer dookólnych/hemisferycznych, oraz kamer z obiektywami fisheye (np. ImmerVision IMV1 Panomorph), obiektywami pinhole i innymi szerokokątnymi, przy wykorzystaniu sprzętowego wsparcia płynnego wyświetlania wideo (GPU dewarping and decoding)
obsługa widoku pionowego (np. w celu efektywnego monitorowania korytarzy)
obsługa widoku panoramicznego uzyskiwanego poprzez łączenie obrazów kilku kamer
Oprogramowanie służące do replikacji danych (np. bieżących wyników zliczania ludzi przechodzących przed kamerą) przez sieć IP z wielu rejestratorów do centralnej bazy danych umożliwiającej tworzenie raportów statystycznych.