POLVISION
Producent systemów
telewizji przemysłowej
Szybki kontakt

info@polvision.pl
71 327 45 94
503 081 146


Media
Oficjalni partnerzy

Geovision - video surveillance systems

Network Optix - open video platform

AnyVision - making AI accessible to the world

VCA Technology - we do video analytics

HikVision - technology leader in network cameras

Dahua - leading video surveillance solution provider


Twój adres IP

80.49.208.199


POLVISION 2004-2020
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wyszukiwanie

Kontakt | O nas


   

Adres:
    POLVISION Bolesław Polus
    ul. Kruszwicka 26-28
    53-652 Wrocław
    NIP: 895-100-52-25

   Powiększ

Godziny pracy:
    Dni robocze: od 8:00 do 16:00, a często znacznie dłużej.

Telefon stacjonarny:
    +48 71 327 45 94   

Telefon komórkowy:
    +48 503 081 146   

E-mail:
    sprzedaz@polvision.pl (zapytania, zamówienia, projekty, inne)
    techinfo@polvision.pl (wsparcie techniczne)
    serwis@polvision.pl (serwis naprawczy)   

NIP
    895-100-52-25

Nr rachunku bankowego
    Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA
    15 Oddział we Wrocławiu
    39 1020 5242 0000 2402 0027 3979

Lab

Historia firmy:

Firma POLVISION powstała w 1993 roku. Początkowo ściśle współpracowała z warszawską firmą ABAK Sp. z o.o. W tym okresie opracowano i wdrożono do produkcji m.in. multiplekser wizyjny w postaci karty do komputera PC, wielokanałowy moduł standaryzacji sygnałów wizyjnych oraz wielomodowy, światłowodowy interfejs do przesyłu wizji.

W połowie 1997 roku zdecydowano się na przerwanie współpracy z firmą ABAK i skoncentrowanie się na opracowaniach i produkcji wg własnego programu. Ta decyzja przyniosła w 1998 roku pierwszy interfejs do przesyłu wizji skręconą parą przewodów, który choć prosty, cieszył się sporym zainteresowaniem i dobrą opinią wśród użytkowników. Wkrótce podjęto prace nad nowym, całkowicie odmiennym od pierwowzoru urządzeniem, które w postaci prototypu pojawiło się na początku 2000 roku. Po niezbędnych zmianach w pełni dojrzała konstrukcja "ujrzała światło dzienne" w połowie 2000 roku i z miejsca zdobyła uznanie instalatorów, a wkrótce po tym, również dystrybutorów. Potwierdzają to tysiące sprzedanych egzemplarzy. Jest to konstrukcja zaawansowana technicznie, wymagająca wielu źródeł zaopatrzenia licznej grupy specjalistycznych podzespołów i nadal jest udoskonalana. Dobrą opinię tego wyrobu potwierdzają również nasze udziały w Wystawach i Konferencjach ALARM w Kielcach i Targach SECUREX.

Zamierzamy rozwijać tę konstrukcję w kierunku dalszej poprawy już obecnie świetnych parametrów i wdrożenia większej ilości odmian. Na bazie tej konstrukcji powstały lub powstają inne urządzenia do przesyłu wizji, w tym m. in. wzmacniacz-korektor do kabla koncentrycznego z silnym tłumieniem zakłóceń współbieżnych i zabezpieczeniem przeciwprzepięciowym oraz światłowodowy interfejs wizji i sterowania.

W nieodległej przyszłości planujemy również wdrożenie do produkcji zaawansowanego, w pełni cyfrowego interfejsu wizji i PTZ, współpracującego ze światłowodem jednomodowym, a także inne urządzenia przeznaczone do przesyłu wizji w systemach TV przemysłowej.

W kwietniu 2005 roku w firmie POLVISION utworzono dział systemów nadzoru wizyjnego, a w nim pierwszy projekt zaawansowanego cyfrowego rejestratora wizyjnego, który miał niespotykaną, jak na tamte czasy, wysoką jakość obrazu wideo, rozbudowane możliwości przechowywania nagrań i konfiguracji oprogramowania.

W tym samym czasie zapadła decyzja o rozszerzeniu oferty firmy o pełny asortyment urządzeń do rejestracji wizji, co zaowocowało po kilku miesiącach nawiązaniem bliskiej współpracy ze znanym producentem cyfrowych systemów monitoringu, firmą Geovision, która przyznała nam w pazdzierniku 2005 roku status oficjalnego importera na Polskę.

W kolejnych latach firma POLVISION ustanowiła w tej roli nowe standardy importu produktów do telewizji przemysłowej, stając się największym przedstawicielstwem firmy GeoVision w Europie, oferującym bardzo wysoki poziom wsparcia technicznego i pełny asortyment produktów składowanych we własnym magazynie.W listopadzie 2007 roku zapadła decyzja o rozszerzeniu oferty firmy POLVISION o kamery sieciowe IP firmy AXIS Communications AB. Jedną z najważniejszych przyczyn tej decyzji była deklaracja firmy Geovision o wbudowaniu obsługi kamer IP AXIS w systemach nadzoru wizyjnego z serii GV, poczynając od wersji 8.2. Nie bez znaczenia pozostawał też fakt, że firma AXIS Communications AB jest jednym z najwyżej cenionych, również przez nas, światowych liderów w produkcji urządzeń do transmisji i rejestracji wideo IP.Po paru miesiącach współpracy z firmą AXIS Communications AB, ze względu na ówczesną niepewność szybkiego wsparcia nowoczesnej kompresji H.264 w ich produktach, postanowiliśmy skupić więcej uwagi na serii profesjonalnych kamer sieciowych firmy Sony, które dysponowały technologią H.264 już od dłuższego czasu, a jednocześnie także współpracowały z systemami nadzoru wizyjnego firmy GeoVision. Testy praktyczne i spotkania biznesowe z Sony Poland zaowocowały pod koniec września 2008 uzyskaniem przez nas statusu autoryzowanego dystrybutora produktów profesjonalnych Sony. Nie bez znaczenia dla naszej decyzji pozostawał też fakt, że firma Sony zaoferowała na targach IFSEC 2008 w Birmingham absolutnie wyjątkowe na rynku kamery megapikselowe z nowymi przetwornikami ExwavePRO CCD i technologią Light Funnel, które umożliwiły im działanie nawet w bardzo trudnych warunkach oświetlenia.

Współpraca nawiązana z liderami rynku kamer IP w latach 2007 i 2008 umożliwiła dalszy intensywny rozwój działu systemów nadzoru wizyjnego. Jako jeden z prekursorów na rynku polskim, już wtedy dostarczaliśmy najnowocześniejsze systemy bazujące na wysokorozdzielczych kamerach IP.

W drugiej połowie 2008 roku nasz partner, firma GeoVision, do tej pory znana jedynie z produkcji kart wizyjnych i zaawansowanego oprogramowania do telewizji przemysłowej, wprowadziła na rynek kilka modeli megapikselowych kamer IP. Wysokie ceny i brak przekonania Klientów do technologii IP były głównymi przyczynami słabego wzrostu sprzedaży nowej serii urządzeń. Dopiero w 2009 roku znalazły one zastosowanie w kilku dużych prestiżowych projektach, w których wykorzystano również zaawansowane rejestratory hybrydowe i sieciowe, a także wielomonitorowe stacje operatorskie.

Widząc potencjał w nowej technologii, szczególny nacisk położyliśmy na produkcję rejestratorów dysponujących większą pojemnością zainstalowanych dysków, dużą mocą obliczeniową i wydajniejszym systemem chłodzenia.

W 2010 roku podnieśliśmy poprzeczkę tak wysoko, jak tylko było to możliwe w tej klasie rozwiązań. Rozpoczęliśmy produkcję serii maszyn hybrydowych PV-RADVR (RACK DVR) i PV-RPDVR (RACK PRO DVR) oraz stacji monitorowania PV-ECCMS (ECONO CMS) i PV-PRCMS (PRO CMS). Od tamtego momentu stawiamy na jakość i trwałość rozwiązań, długi okres gwarancji, homogeniczną konfigurację oraz drobiazgowe testy, które pozwalają nam w pełni poznać możliwości maszyn. Dzięki temu świadczymy do nich wysokiej klasy wsparcie techniczne i szybki serwis na terenie Polski.

Wprowadzone w 2010 roku zmiany umożliwiły przede wszystkim obsługę dużych systemów kamer analogowych i megapikselowych z wykorzystaniem nowoczesnej kompresji H.264. Rejestratory sieciowe uzyskały możliwość rejestrowania i wyświetlania obrazów wideo łącznie 960 kl./s z 32 kamer FullHD.

Jako jedna z nielicznych firm na rynku polskim, opracowaliśmy specjalizowane oprogramowanie na 64-bitowej platformie Windows Embedded, które zapewnia wydajność, bezpieczeństwo i stabilność na poziomie nieosiągalnym dla maszyn bazujących na typowych systemach Windows.

Na początku 2011 roku wszystkie rejestratory hybrydowe i sieciowe oraz stacje monitorowania dostarczane przez naszą firmę uzyskały zgodność ze światowymi standardami komunikacji sieciowej ONVIF, PSIA i RTSP.

      

Niedługo potem zwiększyliśmy pojemność maszyn do 24TB i wprowadziliśmy wsparcie dla kamer hemisferycznych, które obserwują pełny obszar wokół siebie, czyli 360 stopni. Rozszerzenie wsparcia dla kamer dookólnych ponownie wymusiło na nas zwiększenie wydajności maszyn rejestrujących, ponieważ przekształcanie obrazu okrągłego na prosty, z możliwością poruszania się po nim i śledzenia obiektów - tak jak odbywa się to za pomocą mechanicznych kamer obrotowych - wymaga potężnej mocy obliczeniowej.

Podążając za wymaganiami rynku kamer wysokorozdzielczych, w pierwszej połowie 2012 roku zwiększyliśmy pojemność maszyn do 33TB. Zbudowaliśmy również własną macierz dyskową PV-RAID w standardzie RAID5, która umożliwia zwielokrotnienie pojemności i szybkości zapisu rejestratora.

W międzyczasie w latach 2009-2012 systematycznie wprowadzaliśmy do sprzedaży kolejne modele kamer IP: kompaktowych, zintegrowanych, kopułkowych, szybkoobrotowych, hemisferycznych. W 2011 roku bezpośrednio z naszego magazynu mogliśmy już dostarczać ponad 50 modeli wysokiej klasy kamer megapikselowych.

W drugiej połowie 2012 roku rozpoczęliśmy produkcję systemów uzupełniających - zaawansowanych serwerów rejestrujących PV-RPRS, które oferowały mniej funkcji, ale umożliwiały podłączenie do jednego urządzenia aż 128 kamer IP o rozdzielczości do 5Mpix. Po raz pierwszy serwer rejestrujący PV-RPRS został przetestowany pod koniec 2011 roku w bardzo dużym systemie zapisu wideo. Rejestrowano na nim 128 strumieni wideo z kamer GV-FE421 (4.0MPix, 15fps, H.264) o łącznej objętości dochodzącej do 800 Mbit/s.

W dostarczanych przez nas systemach nadzoru wizyjnego wciąż udoskonalamy możliwości nagrywania, wyświetlania, przechowywania nagrań, analizy wideo, sterowania i alarmowania. Konstrukcje z założenia przeznaczamy do najbardziej wymagających projektów, takich jak monitoring miast, stadionów, kasyn, imprez masowych itp. Testując nasze rozwiązania, skupiamy się przede wszystkim na funkcjach niezbędnych w rozległych instalacjach. Podłączamy do nich jednocześnie dużą liczbę kamer analogowych i kamer IP, centralne stacje monitorowania i raportowania zdarzeń alarmowych, a także serwery uwierzytelniania służące do centralnego zarządzania kontami i hasłami (Active Directory). Uruchamiamy funkcje duplikowania nagrań w różnych lokalizacjach fizycznych, a nawet funkcje duplikowania całych serwerów (tzw. failover), które gwarantują prawidłowe działanie systemu nawet w przypadku awarii jednej z maszyn. Niejednokrotnie pomagamy Klientom zintegrować nasze rejestratory z innymi istniejącymi systemami, np. kontroli dostępu, kasowymi, biletowymi, wagowymi, itd.